ČR a svět Nezařazené Škola

Úspěch na Veletrhu fiktivních firem Příbram

Naše fiktivní firma Uvidíte, s. r. o., se poprvé zúčastnila Veletrhu fiktivních firem v Příbrami. A přivezla hned několik ocenění! Podrobnosti ze soutěžního dne se dozvíte v textu, který napsali členové firmy.

S naší fiktivní firmou Uvidíte, s. r. o., pod vedením Hanky Mrkvičkové jsme ve dnech 15. a 16. listopadu poprvé navštívili Veletrh fiktivních firem v Příbrami, kde soutěžilo dalších 20 podniků.

Jak už naše jméno napovídá, zabýváme se prodejem a distribucí brýlových obrub. Naše fiktivní firma vznikla v roce 2021, ale vzhledem k epidemiologické situaci jsme zatím neměli příležitost zkusit, jak naše podnikání obstojí v další konkurenci.

O soutěži jsem se dozvěděli pouze 10 dní předem, a to pro nás znamenalo velkou výzvu. Do dvou dnů jsme museli odeslat prezentaci, leták, reklamní spot a logo se sloganem. Další dny jsme věnovali přípravě soutěžního stánku, katalogu a vizitek. Jako dress code jsme zvolili černé kalhoty a hnědé košile s naším logem.

Ani jsme se nenadáli a už jsme představovali naši firmu v českém i anglickém jazyce v Příbrami. Skvěle ji představila Míša Říhová a Anet Mikolášková. Druhý den na nás čekalo postavení stánku a poté prodej našeho zboží jak pro širokou veřejnost, tak pro přísnou porotu.

Zákazníci si u nás mohli vyzkoušet různé druhy brýlí a také procvičit své oči na optotypové tabuli s písmenky. Při prodeji jsme museli komunikovat v českém i anglickém jazyce.

Po ukončení veletrhu přišlo vyhlášení výsledků všech soutěžních kategorií. Jako první se vyhlašovala nejlepší prezentace, ve které jsme bohužel neobsadili první příčky, ale hned při druhém vyhlašování soutěže o nejlepší leták jsme se umístili na třetím místě. S naším sloganem: „Vidět a být viděn“ a logem jsme obsadili druhé místo. Dále se vyhlašoval nejlepší reklamní spot. Zde jsme výhru nečekali, a tak jsme málem propásli vyhlášení prvního místa. Posledními z vyhlašovaných soutěží byly nejlepší stánek a nejlepší prodejce. Za nejlepší stánek jsme získali druhé místo.

Na soutěž jsme jeli poprvé. Spíš to pouze okouknout a učit se od lepších a zkušenějších firem. To, že přivezeme umístění téměř z každé soutěže, nikdo nečekal. Na tomto veletrhu reprezentovala naši školu samá děvčata, a to Terka Brabcová, Anet Mikolášková, Míša Říhová a Vendy Slavíková. Velký dík za kus obrovské práce při přípravách patří Ádě Bojanovské.