Mgr. Ivana Holcová Škola

Welcome Jasmine

Hodiny angličtiny oživí rodilá mluvčí z USA. Seznamte se s Jasmine Su.

Po celý školní rok se mohou žáci těšit na hodiny angličtiny, do nichž se zapojí rodilá mluvčí. Do České republiky přiletěla ve spolupráci s Komisí J. Williama Fulbrighta, mezivládní česko-americkou organizací založenou za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými prostřednictvím stipendijních programů a dalších služeb. „Komise v letošním roce obdržela téměř sto třicet přihlášek a velmi nás těší, že je naše škola jednou ze třiceti, které obstály v konkurenci a asistentka jim byla přidělena,“ uvádějí vyučující anglického jazyka.

Jedenadvacetiletá Jasmine Su žije v Americe, její rodiče ale pocházejí z Taiwnu a z Číny. Sama strávila zhruba rok v Číně, odkud podnikala výlety za svou rodinou na Taiwan, a domluví se čínsky. Vystudovala bakalářský víceobor „Biomedical Engineering and Scientific Computing“ na americké Vanderbilt University a v budoucnu by se ráda stala lékařkou.

Jasmine má velmi ráda hudbu, hraje na flétnu a na piano a nechá se inspirovat i skladateli s českými kořeny, především Bedřichem Smetanou a Gustavem Mahlerem. Má zkušenosti s doučováním fyziky a dalších přírodních oborů a s vedením křesťanské nauky pro mládež. Na univerzitě pracovala v roli průvodkyně návštěv po kampusu a hrála tenis s dětmi s autistickou poruchou. Ráda by se aktivně zapojila do života v Telči, jak dále popisují vyučující: „Jasmine je všestranný člověk a těší se, až pozná krásy Telče i celé České republiky. Ráda chodí na výlety, kempuje a brázdí vodu na kajaku. Pokud to bude možné, chtěla by se připojit k místnímu hudebnímu sboru. Může také nabídnout hudební lekce zájemcům z řad žáků nebo kolegů.“

Jasmine bude možné potkávat v Telči do června roku 2024. „Doufáme, že se jí u nás bude líbit,“ uzavírají vyučující AJ.