Nezařazené

TOP 5 Marvelovek

Ve zkratce

Americké televizní a filmové studio Marvel Studios produkuje velmi oblíbené filmy. My jsme vybrali TOP pět Marvelovek. Souhlasíte s naším výběrem?

foto: NaFilmu.cz

Páté místo: Doctor Strange

Film sleduje namyšleného neurotického chirurga Stewna Strange, který si kvůli autonehodě zničí své ruce a svůj dosavadní život. Rozhodne se najít jakoukoliv cestu, jak si uzdravit ruce. Jeho cesta ho dostane až do Nepálu, kde najde kult kouzelníků. Tento film jsme vybrali z důvodu nápaditého příběhu, skvělých hereckých výkonů a dechberoucích  efektů.

Čtvrté místo: Kapitán Amerika: Občanská válka

Film nám ukazuje konflikt mezi hlavními hrdiny, a to kvůli vládě, která chce zavést zákon, jenž má zabránit hrdinům vstoupit do akce bez svolení vlády. Tento snímek jsme vybrali hlavně kvůli jeho příběhu a zápletce, která je zkrátka geniální. Nešvar mezi kapitánem a Iron Manem o to, jestli je poslechnout vládu dobře, nebo špatně, je skvěle ztvárněný, přináší nové postavy a rozvíjí staré. Ve zkratce je film „fajn“, hodně lidí by ho v seznamu zařadilo výše, ale nám z nějakého důvodu nesedl tak jako ostatní filmy tohoto seznamu.

Třetí místo: The Avengers

            V tomto snímku můžeme konečně vidět spojení nejmocnějších hrdinů světa, ale i jejich nedostatky a rozdíly. Záporákem filmu je Loki, který se snaží o dobytí Země. Loki ztvárněný Tomem Hiddlestonem je jeden z nejlepších záporáků celého Marvelu. Film oplývá nebývalým Humorem a skvělými hláškami, které jsou ale občas až lehce na obtíž. Celkově je film povedený, ale není to to nejlepší, co může Marvel nabídnout.

Druhé místo: Guardians of the Galaxy

         Film nám poprvé za celou dobu Marvelu dovolí nahlédnout i do prostředí vesmíru, čímž se odlišuje od všech předchozích snímků. Všechny postavy mají mezi sebou úžasnou chemii, ať už je to egoistický psanec, sarkastický mýval, či dokonce mluvící strom. Zkrátka tomuto filmu nechybí vůbec nic. Strážci Galaxie mají všechno, co by měl skvělý film nabídnout. Mají výborně napsané postavy, užasnou zápletku, skvělého záporáka, a hlavně ten nejlepší soundtrack celého Marvelu.  

První místo: Endgame + Infinity War  

            Tyto dva snímky nám popisují vyvrcholení několikaletého tvoření příběhu, ten se v daných filmech propojí a vytvoří úžasnou podívanou. Hned v prvních scénách se nám představí záporák Thanos, který je za celou dobu Marvel filmů největší hrozbou. Jeho plánem je vyhubit polovinu vesmíru kvůli tomu, že se bojí přelidnění.  Na konci prvního filmu se to Thanosovi povede. To přenáší hrdiny do pocitů beznaděje a bolesti, která je skvěle zahraná. Samozřejmě i všechny efekty jsou úžasné, jak už to u Marvelovek bývá. Na toto místo jsme zařadili 2 filmy, protože na sebe velice úzce navazují a zkrátka k sobě patří. Kvalitou jsou filmy velmi podobné       druhému místu. Toto místo si ale vybojovaly hlavně díky úžasným příběhům, které zakončily, a také těm, které začaly.

A jaký by byl váš výběr těch nejlepších Marvelovek? Dejte nám vědět do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *