Adéla Lupačová Galerie Březina Telč a okolí

Duch Vánoc v telčských ulicích

Ve zkratce

Po roce jsme znovu zažili čas Vánoc a s ním i vánoční výzdobu. Jak vypadala o Vánocích 2021 v Telči? Samozřejmě, že nádherně – tak jako každý rok. Pokud se vám letos nepoštěstilo a neviděli jste ji na vlastní oči, můžete si ji připomenout prostřednictvím fotografií v tomto článku.

Foto: Adéla Lupačová

Tak jako pokaždé v prosinci nadešel advent a období vánočních svátků, ke kterému již neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Pod tímto pojmem si můžeme představit opravdu hodně věcí, například blikající světýlka, papírový betlém nebo přírodní věnec na dveřích. Nápaditost některých tvořilů občas nezná meze a ta atmosféra, kterou výzdoba dokáže navodit, je někdy opravdu kouzelná.

Je zábavné sledovat, jak výzdoby v průběhu prosince postupně přibývá nebo se letos objeví tam, kde loni ještě nebyla. To je také jeden z důvodů, proč se odpolední či večerní procházky městem tak trochu staly mou vánoční tradicí.  Letos jsem si s sebou na procházky Telčí vzala mobil a vyfotila vše, co mě zaujalo. Některé obrázky, například betlému na informačním centru nebo výlohy na náměstí, najdete právě zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *