Adéla Lupačová Galerie Březina Telč a okolí

Fotogalerie: Jak čaroval podzim v Telči a okolí

Ve zkratce

Telči sluší každé roční období, ale jak vypadá zrovna v podzimních měsících? Pojďme si před nadcházející zimou připomenout poslední měsíce v našem městě.

Podzim v Telči (foto: Adéla Lupačová)

Sice máme období chladnějšího a sychravějšího počasí, které po teplém létě nemusíme všichni ocenit, ale společně s ním přišlo i kouzlo podzimu. Pestře zbarvené stromy, jejich spadané listy, nošení svetrů nebo sbírání kaštanů jsou tím, co dělá podzim podzimem.  Přišly i delší večery, které přímo vybízejí k tomu si jen sednout s čajem, zapálit svíčku a relaxovat.  

Ve dne můžeme chodit na procházky, například po našem rodném městě. Prohlížet si, jak se do něj postupně vkrádá podzim a s ním i krásné přírodní úkazy. Po cestě poslouchat šustění spadaných listů pod nohama nebo se zastavit a nasbírat pár kaštanů či žaludů.  

Já jsem na takové procházky vyrazila, a přitom jsem se pokoušela vyfotit podzimní přírodu nejen v Telči, ale i v jejím blízkém okolí. Pár snímků je v této galerii. Můžeme zde naleznout například fotografie Roštejnského rybníka, školní zahrady u ZŠ Hradecká, rozcestí u Štěpnického rybníka a pár dalších míst. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *