Marie Pykalová Volný čas

Dovolená, brigáda i čas strávený s rodinou – to jsou prázdninové plány žáků naší školy

Letní prázdniny už jsou doslova za dveřmi. Po náročném průběhu letošního školního roku mají někteří z nás v plánu hlavně lenošení, další se budou věnovat třeba brigádám. Najdou se ale i takoví nadšenci, kteří si chtějí zopakovat probrané učivo.

Někteří z nás budou o prázdninách možná i zahradničit (foto: Marie Pykalová)

Konec školního roku a s ním i začátek letních prázdnin se bleskově blíží. Oslovili jsme žáky z naší školy, aby nám prozradili, jak 62 dní volna stráví právě oni.

Všichni už se na prázdniny těší, někteří více, někteří méně. Odpočinek od školy si rád dopřeje každý z nás. Plány, co budou ve volnu dělat, už mají všichni alespoň v malé míře připraveny. A jejich aktivity jsou velice různorodé.

V plánu jsou dovolené, tábory a brigády

Velký počet studentů plánuje o prázdninách dovolenou, více než dvě třetiny ale zůstanou v Česku, lze předpokládat, že tomu tak je i kvůli aktuální situaci s onemocněním Covid-19 ve světě. Mezi zmíněné zahraniční destinace patří například Chorvatsko či Itálie.

Oblibě se těší také brigády, téměř tři čtvrtiny studentů se na nějakou chystají. Nejčastěji jde o výpomoc při kulturních akcích, instruktorství či pomoc s prodejem různých produktů.

Méně než polovina dotázaných pojede na letní tábor, většinou se na něj velmi těší, i když v několika případech studenti tápali, zda se vlastně těší až tak moc.

Otevřeme i školní učebnice?

Drtivá většina těch, co se průzkumu zúčastnili, se v průběhu prázdnin učit nehodlá. Ovšem pár studentů se našlo a nejčastěji se otevřou učebnice chemie, matematiky a biologie.

Hodně studentů plánuje být s kamarády či spolužáky, s rodinou. Budou číst knihy, chodit k vodě a užívat si teplo. Proto si nechávají i nějaký čas bez plánovaných událostí, aby ho mohli kdykoli přizpůsobit aktuálním příležitostem.

Při otázce: „Na co se nejvíce těším?“ se nejčastěji opakovala slova klid, volno a odpočinek od školy… Z toho zcela jasně vyplývá, že právě tyto věci jsou na prázdninách nejlepší.

A až si všichni důkladně odpočineme, moc rádi se zase do školy vrátíme, nemám pravdu?