Anna Veselá Hudba

Hudba undergroundu

Co si vybavíte pod pojmem „hudba undergroundu“ vy? (foto: archiv Anny Veselé)

The Plastic People of the Universe – asi nejznámější hudební skupina této doby a asi i to, co si většina lidí pod celkovým označením „hudba undergroundu“ představí. Skupina, co definuje jednu éru, pro většinu známá (ať už nechvalně či jinak) a ta, co ukazuje smýšlení společenství undergroundu. Asi nejznámějšími členy této kapely jsou Milan Hlavsa, Vratislav Brabenec nebo David Babka.

Co si pod ní představit?

Hudba undergroundu je celkově známá pro svou surovost a opakující se motivy. Inspirace pochází od britských hudebních skupin a hudby východního a západního pobřeží USA.

Je samozřejmě i mnohem více skupin než jen The Plastic People. Za zmínku také stojí Psí vojáci, v jejichž čele stál známý skladatel a textař Filip Topol. Jako další jsou tu skupiny jako Hally Belly, The Primitves Group nebo Špinavý nádobí. Každá písnička je samozřejmě úplně jiná a myslím si, že v každé si člověk může najít to svoje.

Pohled redaktorky

Já osobně tomuto stylu či žánru úplně neholduji, ale musím uznat, že má něco do sebe a určitě předává kus historie důležitý pro českou kulturu i společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *