Dorota Adamová Knihy Volný čas

Kniha Cujo od Stephena Kinga: nemohla jsem ji dát z ruky

Ve zkratce

Strach a napětí, v určitých situacích i lítost. Knihu Cujo od Stephena Kinga, příběh odehrávající se ve fiktivním městečku Castle Rock v 80. letech, doporučuji všem fanouškům hororů a thrillerů.

Při čtení knihy Cujo od Stephena Kinga jsem někdy téměř nedýchala. (foto: Dorota Adamová)

Příběh Cujo od Stephena Kinga se odehrává ve fiktivním městečku Castle Rock v 80. letech. Autor obvykle píše více rozsáhlá díla, než je tento thrillerový román. To ovšem neznamená, že kniha nevyvolává silné emoce. Strach a napětí, ale v určitých situacích i lítost. Celý příběh se točí kolem přátelského bernardýna Cuja, který patří Camberovým, ne úplně ideální rodině. Zároveň sledujeme osud Trentonových, jejichž synovi se zdají noční můry.

Z hodného psa hrozba pro okolí

Vše začne, když Cujo honí zajíce a spadne do nory. Tam ho kousne netopýr a pes se nakazí vzteklinou. Čtenář pozoruje přeměnu hodného psa na nebezpečnou a zuřivou bestii. Co se stane, když se pes stane hrozbou pro svou rodinu a lidi z městečka?

Fanoušci hororů a thrillerů budou spokojení

Dílo je plné napětí, ke konci jsem knihu nemohla dát z ruky a chvílemi jsem snad ani nedýchala. Do poslední chvíle totiž nevíte, jak příběh skončí. Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším a doporučuji vám ji, pokud jste stejným fanouškem hororů a thrillerů jako já.

Přínášíme tipy na další knihy:

  • Šest vran – Leigh Bardugo
  • Tatér z Osvětimi – Heather Morrisová
  • Je to i můj život – Jodi Picoultová
  • Nebe je všude – Jandy Nelsonová
  • Našeptávač – Alex North
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *