Co se děje Klára Zažímalová Všehochuť

Jak se zabavit v karanténě?

V době karantény máme na výběr ze dvou možností. Nečekaně získaný volný čas můžeme promarnit. Nebo ho lze využít pro aktivity, na které jindy nezbývá prostor. Pokud je pro vás zajímavější druhá z možností, nechte se inspirovat našimi tipy na aktivity, které vás zaručeně zabaví.

foto: Pixabay

Karanténa je pro většinu lidí negativním zásahem do života, ale lze i zpříjemnit. 🙂 Zamysleli jsme se nad tím, co vše lze během „nuceného pobytu doma“ dělat. Třeba vám naše tipy pomohou, pokud se ocitnete v dané situaci.

Pokud nemusíte, vstávejte co nejdéle!

Když už nemusíte chodit do školy, proč vstávat kdoví jak brzo? Pokus ale máte on-line výuku hned v osm, tak si samozřejmě nepřispávejte. Zkuste využít toho, že můžete být doma, a pořádně si odpočiňte.

Čtěte

foto: Pixabay

Řekli bychom, že pro milovníky knih je karanténa z tohoto hlediska ráj. Využijte toho času a čtěte. Ráno si zkuste přečíst padesát stran – to je tak na hodinu. Večer před spaním přečtěte stejný počet stránek – a za den máte přečtených 100 stránek!

Filmy a seriály

Tohle je prostě základ – filmy a seriály. Tolik volného času v karanténě se dá určitě využít také na seriály a filmy. Některé seriály jsou OPRAVDU dlouhé. Když jste doma několik dní a nemáte co dělat, je super využít toho a podívat se na něco, na co třeba přes školní rok nemáte tolik času.

Zkuste uvařit něco nového

foto: Pixabay

Proč nezkusit upéct nebo uvařit něco nového? Na to také není přes školní týden čas. Jediným problémem může být, že si sami nemůžete dojít pro ingredience. Snad vám je nakoupí někdo jiný.

Co takhle si zacvičit?

Pokud máte covid a není vám dobře, rozhodně necvičte a odpočívejte. Jestli vám ale nic není nebo ani nejste pozitivní, jen musíte být v karanténě, zkuste si zacvičit. Zpočátku to může být jen nějaký stretching, ale pak můžete přejít i na nějaká workout videa a opět využít toho, že máte čas.

Zkoušejte na sobě nové věci

Opět to tu budeme opakovat – když už máte tolik volného času, proč toho nevyužít! Udělejte si nějaký hezký účes, nalakujte si nehty, zkuste se nějak hezky obléct a prostě si pro sebe udělejte příjemný večer! 🙂

Hloubkový úklid

Řekněme si to upřímně…kolik z nás normálně přes týden pořádně uklízí? Zkuste si váš pokoj rozvrhnout třeba do 4–5 částí a rozdělte si to na dny. Každý den uklidíte část pokoje… Ale ne jen tak ledabyle, ale pořádně! 🙂

Dožeňte školní resty

Skoro každý z nás má ve škole nějaké restíky. Dopište si zápisy do sešitů, doučte se látku, kterou pořád neumíte, a opět VYUŽIJTE TOHO ČASU. Můžete i předejít skluzu, co budete mít, až se vrátíte do školy (pokud jste jediní ze třídy, co tu karanténu mají), a průběžně si všechno dopisujte.

Hrajte hry

foto: Pixabay

Hrajte hry! Jak počítačové, tak ty deskové. Hoďte s kamarády hovor na Discordu a pořádně si zahrajte a pokecejte!

Věnujte čas sami sobě

Pokuste se věnovat co nejvíce času sami sobě. Naše tipy jsou jen inspirací, rozhodně to není nějaká rutina, kterou se musí všichni v karanténě řídit. Odpočívejte, pusťte si do sluchátek hudbu, dejte si nějaké masky na obličej nebo dělejte cokoli jiného, co vás těší. Prostě relaxujte.

Napadají vás nějaké další tipy? Podělte se o ně s ostatními v komentářích! 🙂

2 thoughts on “Jak se zabavit v karanténě?
  1. Typy se rozhodně hodí, když má člověk dlouhou chvíli. Vypadá, že já se budu asi nejvíce hlásit ke čtení, hraní her, ale nejvíce mě nalákalo vaření 😉

2. Velmi pěkný článek, mohu jen souhlasit a potvrdit, že jsme v karanténě skoro všechno vyzkoušeli. Akorát jsi zapomněla na domácí mazlíčky, ty lze během karantény řádně rozmazlovat. A to hraní her, s tím naprosto souhlasím, u nás teď frčí šachy, Fresco a Lovci pokladů. No a pokud mohu doporučit nějakou detektivku pro volný čas, zkuste dánského autora Adlera Olsena.