Leona Fuková Všehochuť

Putovní kamínky, zábava pro celou rodinu

Chodit ven je důležité. A obzvlášť v létě budeme trávit mimo domov jistě mnoho času. Vylepšete si tedy všední procházky zábavnou aktivitou jak pro vás, tak pro vaše děti či sourozence. Vydejte se na lov kamínků!

Někteří tvůrci kamínků si se svými dílky opravdu vyhrají. Kdo by nechtěl najít takto krásný výtvor (Leona Fuková)

Každý již touto dobou o malovaných kamíncích slyšel nebo je viděl různě poschovávané ve městě či na Facebooku. A o co vlastně jde? Jedná se o zábavnou aktivitu, do které se zapojí nejen děti, ale i jejich rodiče.

Pravidla lovu kamínků

Základní myšlenkou putovních kamínků je vytáhnout děti ven na čerstvý vzduch. Poté může odstartovat lov na kamínky. Kamínky se mohou schovávat všude. Třeba v parcích, u kašen, na hřištích nebo položené i někde na chodníku. Když se takový kamínek najde, tak se stanou ze sourozenců rivalové. Každý z nich chce poklad získat, ale komu patří? Tomu, kdo ho viděl první, nebo tomu, co ho jako první uchopil to ruky? Zde rodiče hrají opravdové rozhodčí.

Jak s nalezeným kamínkem naložit?

Po nalezení kamínku se na jeho druhé straně skrývá PSČ obce, ve které byl vyroben, a název facebookové skupiny Kamínky. Teď už jen stačí se s nálezem vyfotit a podělit se o něj na Facebooku. Kamínek si můžete ponechat ve své sbírce. A nebo s vámi může putovat dál.

Zkuste vytvořit vlastní dílko!

Také si můžete namalovat svůj vlastní kamínek! Ze všeho nejdřív je potřeba nějaký plochý kamínek umýt, aby na něm barva držela, a po zaschnutí se jde malovat. Použít lze akrylové barvy nebo permanentní fixy. Nakonec je kamínek potřeba zalakovat.

Hotový kamínek je poté nutné ukrýt nejlépe na viditelné místo, kde by ho nějaký šťastlivec mohl najít. Při schovávání je ale důležité myslet na to, že je to hra pro děti, takže by se kamínky neměly dávat na místa, kde by se mohl někdo zranit, třeba do blízkosti silnic!