Renata Charvátová Škola

Nový školní rok startujeme vzpomínkami na ten minulý

Máme tu září a s ním spojený začátek nového školního roku. Ale jaký byl ten minulý? Pojďme se na něj podívat očima našich studentů!

Když si vzpomeneme na minulý školní rok, asi nás napadne jediné… Distanční výuka. Většině studentů úplně nevyhovovala. Učení bylo náročnější. A také bylo obtížnější se k němu donutit.

Ovšem naše škola byla na tuto situaci připravena a všichni jsme se rychle přizpůsobili novým podmínkám.

Chtěli by se studenti znovu učit ze svých domovů?

Na tuto otázku jsme obdrželi dvě formy odpovědí. První zněla jasně – NE. Chybí nám sociální kontakt, je obtížnější pochopit látku, občas nás zastihnou problémy s připojením a hlavně je obtížné neustále hledat motivaci.

A proč ano? Jako hlavní důvod spolužáci uváděli možnost věnovat se „svým“ předmětům. Předmětům, ze kterých chtějí maturovat a které plánují studovat na vysoké škole.

Přišli jsme i o exkurze a výlety

Protože tomu doba koronavirová nepřála, veškerá výuka probíhala online, tak jsme, z pochopitelných důvodů, nejezdili ani na výlety. To nás mrzelo, protože cestování a poznávání nových míst nejen v Česku, ale i v zahraničí máme opravdu rádi. Tak snad to bude tento rok lepší.

A jaké byly prázdniny?

Všichni jsme se moc těšili, protože minulý školní rok byl opravdu náročný. Zasloužený odpočinek proto uvítal úplně každý. Ovšem nejen odpočinek, ale i možnost chodit na brigády. A tak jsme se vydali pracovat do restaurací a kaváren, točit zmrzlinu, provádět na hradech a zámcích či jsme jeli na tábor a užívali si času s dětmi.

Ať už byl minulý školní rok, jaký byl, je za námi. A nám nezbývá než věřit, že ten letošní už bude zcela prezenčně. Nebo by chtěl někdo radši online?