ČR a svět Sport

Dakar 2022

Ve zkratce

Závodníci Dakaru jsou i se svou technikou už nějakou dobu doma. Pojďme se vrátit do lednového dění v Saudské Arábii a připomenout si úspěchy českých účastníků.

Letošní rok začal tradičním závodem Dakar, který se tentokrát odehrál v Saudské Arábii. Stal se 44. ročníkem závodu, kterého se zúčastnili i čeští závodníci, a to nejen v jedné kategorii.

Závod byl dlouhý necelých 9 000 km, závodníci si celou vzdálenost ujeli ve 12 etapách, a to hned v několika kategoriích.

Nejsledovanější byly kamiony, kde se poprvé jelo bez šestinásobného dakarského vítěze Karla Lopraise, který nečekaně zemřel minulý rok. Jeho synovec Aleš Loprais se po celý závod držel na předních místech, bohužel kvůli technickým potížím skončil na jedné z posledních etap závodu.

Průměrná rychlost aut byla okolo 118 km/h, toho ale dovršilo i mnoho kamionů. V motorkách byl nejrychlejší Jan Brabec, který skončil na 23. místě, a tím získal svůj zatím nejlepší výsledek. Na 2. místě se umístil Milan Engel, a to hned na prvním závodu v kategorii Malle Moto, což je soutěž bez jakékoli asistence, kde si závodník veškerou výbavu veze s sebou.

Poklona však patří všem závodníkům, kteří se Dakaru zúčastnili. Už se nemůžeme dočkat na další! A co vy, sledovali jste dění v Saudské Arábii?