ČR a svět Leona Fuková

Pozveš zvíře na oběd?

Ve zkratce

Kdo může říct, že snídal se žirafou, poobědval se slonem a poté si dal večeři se lvem? Kdokoliv. Opravdu! Stačí se zapojit do projektu Pozvi zvíře na oběd, přispět na dobrou věc a můžete se pyšnit hostinou s exotickými zvířaty.

Můžete zabránit přemístění nebo dokonce utracení zvířat. (foto: Pixabay)

Zoologické zahrady a zoo koutky byly dlouho zavřené. Teď už sice můžou vítat své první návštěvníky, ale jejich kapacita je omezená na pouhých 20 %, a tak potřebují trochu té finanční podpory, kterou by za normálních podmínek zajišťovali sami návštěvníci. Proto se rozjel již minulý rok projekt ,,Pozvi zvíře na oběd“.

Se zvířetem si můžete dát oběd, večeři nebo brunch

A co to vlastně je? Jedná se o projekt, kdy veřejnost může zaplatit vybranému zvířeti denní menu. Volit můžete z mnoha obyvatel ZOO. Může se jednat o samostatné zvíře nebo i o chovnou skupinku. Co se samotné stravy týče, tak svého vyvoleného lze pozvat na oběd, večeři nebo brunch. Peněžní hodnota je od 100 do 450 Kč.

Pomáhat chce mnoho lidí

Zaplatit účet za stravu zvířatům zoologických zahrad můžete například v Liberci, Zlíně, Olomouci, Brně, Táboře atd. V ZOO Dvůr Králové veřejnost přispívá v takovém počtu, že mají zaměstnanci problém stíhat odesílání certifikátů jako poděkování. Pražská ZOO pojmenovala projekt „Stravenky pro zvířata“, který funguje na podobné bázi jako ten v ZOO Dvůr Králové.

Projekt opravdu pomáhá

V několika ZOO to již zachránilo zvířata před jejich přemístěním nebo dokonce utracením. Je to dobrý skutek veřejnosti, který neocení pouze chovatelé, ale i sama zvířata, která byla zachráněna před pandemickou krizí. Příležitostí je mnoho, a pokud rádi navštěvujete zoologické zahrady, jak se svou rodinou, tak se svými přáteli, není třeba se ostýchat. Pozvěte také svého oblíbence na oběd! Stačí se podívat na webové stránky jednotlivých zahrad a vybrat si, kterou právě vy chcete podpořit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *