Renata Charvátová Škola

Ukořistili jsme spoustu ocenění v jazykových olympiádách!

Předmětové olympiády distanční výuka nezastavila. Během prvních měsíců letošního roku získali žáci naší školy mnoho krásných umístění. Přečtěte si, jak moc úspěšní byli.

Naši studenti předvedli své kvality a získali krásná umístění. (foto: Renata Charvátová)

Během ledna, února a března se konala okresní kola v olympiádách z českého, anglického a německého jazyka. Naši studenti předvedli své kvality a získali krásná umístění.

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

25. 1. 2021 a 26. 1. 2021 se konalo okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Naše studentky si poradily s jazykovými úkoly, napsaly zajímavé slohové práce, zvládly záludnosti online prostředí a ukázaly, že je nic nezaskočí.

V I. kategorii (ZŠ, NG) získala žákyně kvarty 1. místo a s ním i postup do krajského kola. Žákyně tercie pak obsadila 4. místo. Ve II. Kategorii (SŠ, VG) se na krásném 4. místě umístila žákyně sexty a hned za ní na 5. místě následovala žákyně 1. A.

Olympiáda z německého jazyka

O měsíc později – 22. 2. 2021 – proběhla Olympiáda z německého jazyka. Naši školu v nejvyšší a nejnáročnější kategorii III.A reprezentovaly dvě žákyně septimy.

I tato olympiáda proběhla za nevšedních podmínek v online prostředí. Ovšem naše studentky si výborně poradily a získaly skvělá umístění – bronzovou příčku následovanou 4. místem.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

15. března proběhlo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. I v této soutěži jsme měli želízka v ohni. V kategorii VG I.B získal 2. místo žák sekundy, v kategorii VG II.B vystoupala na stupně vítězů žákyně tercie a v kategorii G II.A zvítězila žákyně 3. A.

Všem studentům gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a držíme palce v krajských kolech. A pokud jste zvědaví, kdo přesně za zmiňovanými úspěchy stojí, podívejte se na oficiální stránky naší školy – https://www.gymnsostelc.cz.