Hudba Jan Kresa Volný čas

ABBA: Návrat legendy

Ve zkratce

Legendární švédská ABBA se letos vrací na hudební scénu po téměř čtyřiceti letech. A nejen s písněmi, jejichž realizace právě probíhá. A jaké budou? Vyrovnají se těm, se kterými ABBA v 70. a 80. letech slavila úspěch po celém světě?

Kdo. by neznal takovou legendu, jakou je ABBA? (foto: Wikipedie)

ABBA byla jednou z nejikoničtějších hudebních skupin v oblasti populární hudby 70. a 80. let. Na svých albech vydala hity jako Mamma Mia, Dancing Queen, Gimme! Gimme! Gimme! nebo třeba Winner Takes It All a mnoho dalších. Už o ní ale nemusíme mluvit v minulém čase, protože všichni její čtyři členové se letos po téměř čtyřiceti letech znovu sešli ve studiu, aby nahráli novou hudbu, na kterou fanoušci popu tak čekají.

Návrat není novinkou

ABBA se původně měla vrátit na hudební scénu už před třemi roky, v roce 2018. Z toho nakonec sešlo, ale letos na jaře prozradil Björn Ulvaeus, jeden ze členů kapely, že návrat švédských hvězd je definitivní. „Letos bude nová hudba, to je definitivní, už to není tak, že by se to mohlo stát, stane se to,“ sdělil deníku The Herald Sun. Také dodal, že se ABBA určitě vrátí v kompletním složení, tj. Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Anderson a Anni-Frid Lyndstad.

Jistě si vzpomenete (tedy pokud jste se někdy o tuto kapelu alespoň trochu zajímali), že v letech jejich rozpadu (začátek 80. let) nepanovala mezi členy úplně pohodová atmosféra. Právě naopak. Vzájemné neshody vyústily až v konec ABBy v roce 1983. Dnes je ale už prý vše v pořádku a členové si vše vyříkali.

Na co se můžeme těšit?

Co se týče písní, tak těch prý bude o něco víc, než bylo původně v plánu. Pracovalo se na nich už před pandemií, ale ta práce na novém projektu přerušila. Nahrávání a věci s ním spojené se prý od těch z doby největší slávy ABBy nijak ve velkém neliší. Texty písní jsou prací Björna a Bennyho a hlavní vokály nazpívaly Agnetha a Anni-Frid. Dle jejich manažerky Görel Hanser se prý můžeme těšit na klasickou hudbu této čtveřice, na kterou jsme byli a stále jsme zvyklí, obohacenou o pár modernizací tak, aby zapadala do dnešní doby.

V plánu je však i speciální turné. Je speciální v tom, že bude hologramové. Na již zmíněných hologramech se objeví avatary všech členů skupiny. A my jsme velmi zvědaví, jak to bude vypadat.

Pohled redaktora

Závěrem musím říct, že jako velký fanoušek retro hudby s anglickými texty se na nové písně nesmírně těším, a doufám, že si budeme moct poslechnout kvalitní hudbu od kvalitního interpreta, na kterou jsme právě od ABBy zvyklí, a i díky tomu jsme si ji právě tak oblíbili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *