Hudba Marie Pykalová Volný čas

Co poslouchají moji spolužáci?

Hudební vkus je velmi individuální zálžitostí. Co se nejvíce poslouchá na naší škole? Jaké jsou oblíbené žánry našich spolužáků? A vede jejich playlistům konkrétní interpret či písnička?

Spousta z nás v dnešní době poslouchá hudbu aktivně a často. Průměrně strávíme poslechem hudby 2,5 hodiny denně. To není zrovna málo, že? Zdá se, že hudba je důležitou součástí našich životů, a tak jsme se ponořili do prozkoumávání oblíbené muziky žáků naší školy. Přinášíme vám souhrn informací poskytnutých od pěti desítek dotázaných.

Popu sahá na paty rock, oblíbený je i metal a rap

Spektrum oblíbených hudebních žánrů je na naší škole velice rozmanité. Jeden z těch suverénně nejoblíbenějších je pop. Hned za ním následuje rock a jeho různá odvětví. Relativně oblíbeným žánrem je u nás i metal a rap. Několikrát se opakovalo i R&B a klasická hudba. Elektronická hudba u nás už takový úspěch nesklízí. Oblíbené jsou popisované žánry hlavně kvůli tomu, že vytvářejí dobrou atmosféru, protože se dobře poslouchají nebo protože jsou velice rozmanité.

Posloucháme novinky i hudební klasiku

Ze současných interprerů jsou oblíbení například Harry Styles, One direction, Twenty One Pilots, Taylor Swift, Imagine Dragons a další…

Stále oblíbení jsou také třeba Beatles a Queen. Mezi poslouchanými interprety se občas objevovali i čeští tvůrci, jako například Barbora Poláková nebo Jarek Nohavica.

Většina dotázaných má svoji nejoblíbenější písničku. Při jejím výběru se zaměřují hlavně na náladu, která z písničky vyzařuje, dále na melodii. Rytmus je pro dotazované také důležitý. Text se ovšem umístil až na čtvrtém místě. Překvapivě nejméně důležitý pro její výběr je mezi studenty interpret. Valná většina své oblíbence následně doporučuje ostatním.

Jelikož se oblíbené písničky vůbec neopakovaly, je velice obtížné vybrat ty, které by byly obecně preferované. Každý, kdo odpovídal, napsal úplně jinou odpověď. Je krásné na tom pozorovat, jak jsme jako lidé stále velmi různí, dokonce by se dalo použít i velice výstižné přísloví: „Sto lidí, sto chutí.” Ačkoli se dotazníku zúčastnila jen polovina tohoto počtu.

Zajímá nás, jaký je hudební vkus našich čtenářů? Dejte nám vědět do komentářů.

Komentář k “Co poslouchají moji spolužáci?