Hudba Milan Zámostný Volný čas

Prozyum (Director’s cut) – dojení úspěšného alba či velkolepý dodatek?

Ve zkratce

Vody české rapové scény jsou opět rozbouřené, neboť Yzomandias po třech měsících přichází s novou verzí svého počinu s názvem Prozyum. Pojďte se podívat, jak v očích naší redakce dopadl.

Yzomandias je jméno, které budeme slýchat ještě dlouho. (Zdroj fotky: Internet, Refresher.cz)

Po necelých třech měsících vychází deluxe pokračování alba Prozyum od hvězdy českého rapu Yzomandiase. Tohoto muže se zmrzlinou na tváři jistě není potřeba představovat, jeho jméno a label Milion+ se již zapsaly do širšího povědomí domácí scény.

Novinkou jsou zcela nové tracky

Oproti původní verzi nabízí nové album zcela nové tracky, z nichž nejvýraznější je melancholická balada s názvem Rodinnej typ. Ta nejenže celé album otvírá, ale dočkala se vlastního videoklipu, který nasbíral již jeden a půl milionu zhlédnutí na Youtube. Yzomandias vzpomíná na svého otce, který opustil rodinu, zároveň zmiňuje touhu pomoci své matce.

Rodina je oběcně vedle braní drog a vyhrožování udavačům jedno z hlavních témat alba. Určitě hraje velkou roli v dalším tracku, který se na původní nahrávce již objevil. A nemluvím o ničem jiném než o Designer Flow. Ten se odlišuje svojí klidnou flow, které výrazně napomáhá beat s motivem piána. Zde najdeme i jisté propojení s eposem Melanž, konkrétně v motivu sýra, který představuje cash neboli peníze.

Prostor mají i hosté

Z nových musíme zmínit dále alespoň Heavy Metal Tutti Guap, předělávku původní nahrávky Heavy Tutti Guap, kde elektronický beat vystřídala metalová kytara.

Ve většině ostatních novinek dostávají větší prostor hosté, z nichž můžeme zmínit Nik Tenda, Bulhara či Kokyho. Zde mohou někteří fanoušci najít malé mínus, pokud čekali více Yzomandiase, a dočkali se zejména hostů.

Jméno Yzomandias budeme na domácí scéně slýchat ještě hodně dlouho

Tato nahrávka dozajista nebyla vytvořena jen za úmyslem vydělat více peněz a přiživit se na úspěchu originálního alba, ale rozvíjí ho a zásadně mění celou jeho náladu.

Každý by měl tomuto klenotu věnovat svou pozornost, neboť Yzomandias je jméno, které budeme na domácí scéně slýchat ještě hodně dlouho.

Komentář k “Prozyum (Director’s cut) – dojení úspěšného alba či velkolepý dodatek?
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *