Dorota Adamová Škola Všehochuť

Naši školu rozveselily nástěnné malby

Ve zkratce

Kdo se podílel na malbách, které zdobí naši školu? Co je jejich tématem a inspirací? V naší fotogalerii můžete vidět jak ty nejnovější malby, tak ty z minulých let.

Foto: Marta Veselá Jirousová

Pokud jste žáky nebo zaměstnanci naší školy, rozhodně jste si všimli nástěnných maleb na chodbách a v ateliéru. Již několik týdnů na svých dílech pracují třídy kvinta, 1.A, sexta a 2.A. Nápad vzešel od paní ředitelky, kterou inspirovaly malby, jež viděla na exkurzi na Uměleckoprůmyslové škole v Heleníně. Spíše než téma našich maleb se dodržoval styl. Pro ten byl inspirací rakouský malíř Hundertwasser, jehož typickými a originálními prvky jsou ornamenty, křivky, nepravidelnost, barevnost a pestrost. Jedna ze dvou největších maleb je v druhém patře u učebny O1, další je u kabinetu hudební výchovy v prvním patře. Jakmile vejdete dveřmi do ateliéru, už stěny kolem schodiště jsou pokryté barevnými obrázky. Ale není to poprvé, co naši školu zdobí zajímavé výtvory žáků. 

V roce 2013 žáci vytvářeli malby na téma Město. Dále v minulých letech studenti paní učitelky Doležalové, která nyní vyučuje na ZUŠ, malovali v ateliéru školy Stálost paměti od malíře Salvadora Dalího. Bohužel v obou případech byly malby zabíleny. Ale v letošním školním roce se paní učitelka Veselá Jirousová opět zhostila úkolu s žáky vyzdobit školu a udělat z ní přívětivější místo.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *