Mgr. Pavel Macků Škola Všehochuť

Uplatnění absolventů naší školy

Absolventi naší školy se mohou pyšnit výbornými výsledky v přijímacím řízení na vysoké školy i skvělým pracovním uplatněním. Pojďme si představit, kam směřují jejich kroky nejčastěji.

Foto: Ivana Holcová

Absolventi naší školy se mohou pyšnit výbornými výsledky v přijímacím řízení na vysoké školy i skvělým pracovním uplatněním. V dnešním příspěvku vám představíme, kam směřují jejich kroky nejčastěji, a prozradíme i některé netradiční volby.

SOŠ

V rámci oborů SOŠ se počet přijatých studentů na vysoké školy za posledních několik let pohybuje kolem 60 %.  Nejčastější volbou jsou ekonomické obory nebo pedagogika. Konkrétně se jedná o školy Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Vysoká škola polytechnická Jihlava nebo Masarykova univerzita Brno. Studenti, kteří nejdou na VŠ, volí nejčastěji jazykovou školu nebo nástup do zaměstnání (např. podnik Kostelecké uzeniny, firma Svoboda.cz Jihlava). K zajímavým volbám posledních doby lze zařadit netradiční obory jako Střední škola umělecko-řemeslná v Liberci nebo studium v zahraničí, a to na Tyler Junior College v USA.

GOB

Z řad studentů gymnázia bývají na VŠ přijati téměř všichni – v posledních letech se počet přijatých pohybuje kolem 95 %. Absolventi nejčastěji vybírají obory lékařské, pedagogické, technické (elektrotechnika, stavební, strojní) a ekonomické. Z jednotlivých univerzit jednoznačně vede Masarykova univerzita Brno. Následují další, které jsou ve srovnatelném počtu: Univerzita Karlova Praha, Vysoké učení technické v Brně, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a České vysoké učení technické v Praze. Ostatní vysoké školy jsou voleny už spíše jednotlivci (např. Vysoká škola polytechnická Jihlava, Vysoká škola ekonomická v Praze, Mendelova univerzita v Brně).

Studenti, kteří nejsou přijati na VŠ, volí většinou jazykovou školu. Za zmínku pak stojí například studium na County College of Morris v USA nebo Univerzity of Derby v Anglii.